decor
decor

Як аналіз даних та штучний інтелект змінять дистанційну роботу

< Назад
Як аналіз даних та штучний інтелект змінять дистанційну роботу

13.08.2020

Data science та віддалена робота можуть бути пов’язані тісніше, ніж здається. Використання дата-аналітики та “розумних” алгоритмів стануть на сторожі продуктивності і допоможуть як працівникам, так і менеджерам.

Привабливість роботи з дому стрімко зростає в усьому світі. Пандемія COVID-19 продемонструвала, як технології дозволяють працівникам бути продуктивними навіть працюючи remote, поза офісом, пише Даґлар Цизмечі, інвестор та засновник Mesmerise VR, Marsfields, ARQ та Repeat.

Штучний інтелект на варті продуктивності

Законодавчі вимоги щодо найму та політика компаній у цій сфері ускладнюють пошук нових працівників. Щоб спростити цей процес, підприємства можуть створювати віддалені робочі місця, перерозподіляючи навантаження. Проте одне з побоювань менеджерів щодо роботи з дому стосується можливості контролювати продуктивність та якість роботи персоналу. На щастя, штучний інтелект та data science можуть стати в нагоді. За допомогою спеціальних програм як тімліди, так і супервайзери та менеджери мають змогу моніторити продуктивність персоналу точно та без зайвого втручання.

Більш сучасні системи бізнес-аналітики можуть використовувати опитування, щоб сформувати об’єктивний огляд ефективності (performance review), який вкаже на сильні та слабкі сторони працівника у кожному конкретному випадку.

У цій сфері технології виводять data analytics на рівень, якого важко досягти за допомогою традиційного менеджменту, вважає Цизмечі. Особливо це актуально для компаній, де багато людей працюють дистанційно.

HR майбутнього

Пошук потрібних кандидатів забирає чимало часу у спеціалістів по роботі з персоналом. Прийом на роботу – часто марудна справа. Крім того, якщо претендентів багато, завжди є ризик, що кваліфікованих кандидатів можуть не помітити.

Цизмечі прогнозує, що незабаром штучний інтелект стане невід’ємним елементом процесу пошуку персоналу. Програми для аналізу big data, здатні автоматично просіювати сотні резюме, онлайн-профілів та супровідних листів, зможуть вибрати ключові атрибути і потрібні якості у кандидатів та виділити їх.

Нові технології також допоможуть заповнити віддалені робочі місця. Зважаючи на це, штучний інтелект плюс робота з дому – це формула майбутнього, переконаний бізнесмен. Віддалена робота допоможе компаніям зменшити внутрішні витрати та дозволить кваліфікованим працівникам вибирати роботодавця виходячи з їхніх професійних якостей, а не наближеності до офісу.

Поєднання штучного інтелекту та дистанційної роботи допомагає рекрутерам відшукувати найбільш підходящих кандидатів, як і привернути увагу тих, хто прагне працювати дистанційно.

Долаючи недоліки роботи з дому

“Підривна” пандемія COVID-19 неминуче призведе до того, що дедалі більше підприємств переходитимуть, принаймні частково, на віддалену роботу. Однак, хоча все більше працівників розглядають варіант роботи з дому, він підходить не для всіх, зазначає інвестор.

З одного боку, деякі працівники не можуть успішно працювати вдома в умовах обмеженого житлового простору, який вони ділять з кимось – а отже, їм буде складно продемонструвати якісь досягнення. З іншого, дистанційна робота може стати в нагоді батькам та доглядальникам.

COVID-19 зробив remote важливою опцією для захисту працівників. Це, своєю чергою, допомагає компаніям дізнатися більше про потенціал аналітики даних та роботи з дому. Дедалі більше підприємств починають використовувати big data і розробляти програми, щоб керувати продуктивністю та ефективно делегувати завдання у дистанційному режимі.

Ці нові підходи можуть відіграти вагому роль у розширенні можливостей для роботи з дому, залишаючи двері відчиненими для віддаленої роботи на повний день, прогнозує Цизмечі.

Що далі?

Звичайно, у впровадження штучного інтелекту (ШІ) є свої мінуси. Він неминуче витіснить людину з певних професій. Але водночас ШІ відкриває можливості для створення нових робочих місць.

Ті, хто раніше брав роботу додому, усвідомлять потенціал аналізу big data. Надзвичайно важливо, щоб разом із розвитком систем дата-аналітики розвивались і навички та знання працівників, необхідні для роботи з ними, зазначає інвестор.

Розповсюдження COVID-19 кинуло виклик віддаленої роботи спільноті працівників в усьому світі. Цизмечі переконаний, що, незважаючи на деякі застереження та обмеження, штучний інтелект незабаром трансформує наше уявлення про дистанційну роботу та розкриє нові можливості для підприємств, які прагнуть працювати з талановитими людьми з усього світу.

< Назад