decor
decor

Британський уряд шукає data scientist на 135 тисяч фунтів річних

< Назад
Британський уряд шукає data scientist на 135 тисяч фунтів річних

17.07.2020

Схоже, що нова вакансія, пов’язана з data science підрозділом британського уряду, – чергова спроба головного радника прем’єр-міністра Сполученого Королівства модернізувати управління країною, пишуть британські ЗМІ.

Офіс британського прем’єр-міністра опублікував вакансію. Шукають голову skunkworks-підрозділу на 135 тисяч фунтів на рік. Імовірно, таким чином головний радник чинного голови британського уряду Бориса Джонсона, Домінік Каммінґс, прагне оновити підходи в державному управлінні, пише The Telegraph

Новий співробітник буде відповідати за новий data science підрозділ на Даунінґ-стріт 10 – в офісі очільника кабінету міністрів Сполученого Королівства. Його задачею буде зокрема “трансформація” процесів прийняття рішень в уряді.

Зазначимо, що термін skunkworks – що можна умовно перекласти як “таємний” чи “підпільний відділ” – виник під час Другої світової війни у США. Тоді так називали проекти, розроблювані невеликими групами без жорсткої структури, у чийому фокусі були проривні інновації. 

Про що вакансія

Робота на чолі нової аналітичної структури пропонується наразі на термін у два роки. “Аналітичний підрозділ, знаний як “10 data science” чи “10ds” – псевдостартап всередині уряду, створений, аби драйвити революцію у кількісних дослідженнях. Поточний план такий: створити data engineering команду, data science команду, skunkworks-підрозділ та аналітичний deep dive підрозділ (імовірно, ідеться про фахівців, які працюватимуть з так званою dark data – даними, які збираються, але не вивчаються, – Ред.)”, – йдеться у оголошенні.   

Які пріоритети політики окреслює вакансія? Один з них, для якої “аналіз критичний”, це “як оптимально досягти нульового рівня викидів”. “Новий підрозділ забезпечуватиме, щоб британський уряд був розумним споживачем дата-аналітики, гарантував виклики та фідбек для всіх підрозділів уряду”, – зазначається в оголошенні. Серед іншого, так вказується можлива потреба у “сторітелінгу” та вимога “уміти дивитися на ситуацію під іншим кутом”. 

Як повідомляє The Guardian, створення такого підрозділу – одна з ознак серйозної модернізації британського уряду. Ще у січні Каммінґс опублікував блог, де наголошував на важливості аналітики даних. 

Крім того, один із членів уряду Джонсона, канцлер Герцогства Ланкастерського Майкл Ґоув нещодавно заявляв, що кабінетові міністрів бракує “твердих, верифікованих даних” для оцінки державної політики. “Уряду потрібно бути більш наполегливим та безстрашним для оцінки своїх дій та проектів”, – сказав він та закликав робити більше даних публічними. 

“Якщо уряд гарантуватиме, що його підрозділи та агенції, частіше діляться даними, тоді фахівці з data analytics можуть краще допомагати нам з оцінкою успіхів та провалів державного управління”, – пояснив Ґоув.

Політизація data science?

Утім, після оголошення з Даунінґ-стріт 10, у Великій Британії знову спалахнула дискусія про роль великих даних. Не в останню чергу – через постать радника прем’єра Каммінґса. Саме він під час референдуму щодо виходу Британії з Європейського Союзу використовував big data для роботи з результатами опитувань – граючи за команду “Вихід з ЄС” (Vote Leave).  

Сам Каммінґс розповідав, що у кампанії вони “використували підходи у сфері data science, яких раніше не бачив світ”. Зокрема, “брекзитери” інтегрували дані з соціальних медіа, онлайн-реклами, вебсайтів, застосунків та електронної пошти, опитувань та зворотнього зв’язку від активістів. Він пояснював, що на кампанію працювали фахівці з фізики та машинного навчання – геть нетипово для звичних політичних процесів. Зокрема, фізики дослідили різні кампанії по всьому світу і побудували наукову модель, яка показувала теми і тактики успішних кампаній.

< Назад