decor
decor

Топ-менеджерка пояснила, як інвестиції у Big Data змінюють ринки

< Назад
Топ-менеджерка пояснила, як інвестиції у Big Data змінюють ринки

28.07.2021

Великі дані уже активно трансформують різні індустрії. Інвестиції у цю галузь стають дедалі привабливішими для великого капіталу.

Унікально цікавим у великих даних є те, що якщо їх ефективно завоювати, вони можуть змінити спосіб функціонування майже всіх секторів та підприємств, пише Сильвія Яблонські, Chief Investment Officer у Defiance ETFS, у колонці для Forbes. Вона переконана, що значній кількості гравців ринку буде цікаво розглянути їх як потенційну інвестицію.

“Існують унікальні можливості підвищення ефективності в різних сферах бізнесу та ринкових секторах шляхом аналізу великих даних”, – переконана вона. Ось лише кілька прикладів:

  • Відстеження структури руху споживачів в магазині або звичок пошуку та покупок в Інтернеті, а також пов’язування цієї інформації з моделями придбання. Це може допомогти продавцю краще орієнтуватися на кінцевого споживача.
  • Відстеження активності в Інтернеті та пошукових запитів та поєднання загальних пошуків предметів одягу, автомобілів, відпусток, споживчих товарів та інших загальних звичок щодо витрат, які підтримують таргетовану рекламу для споживачів, може збільшити продажі для електронної комерції.
  • Моніторинг дорожнього руху та дорожніх заторів може допомогти сформувати найбільш ефективні розклади руху поїздів та автобусів.
  • Збір даних про різні симптоми та побічні ефекти у пацієнтів дозволяє лікарям отримати доступ до ймовірностей різних наслідків та схем лікування на основі цієї інформації.
  • Збір даних, аналітика великих даних та розвідувальна інформація від державних органів може допомогти сформулювати конкретні стратегії оборони.
  • Фірми фінансових послуг можуть аналізувати дані, щоб визначити потенційний ризик інвестиції та краще спланувати використання балансу або ризику клієнтів. Вони також можуть використовувати бізнес-аналітику та великі дані для створення більш ефективного прогнозування та моделювання майбутніх інвестицій.

Інвестиції в аналітику великих даних

“Якщо ви зробите крок назад і задумаєтесь, як світ просунувся з точки зору доступної інформації, ви можете помітити, як велика кількість пристроїв призвела до експоненціальної доступності даних для компаній та майбутнього зростання в різних сегментах, які вирішують цю проблему, а саме – потенціал зростання”, – пояснює топ-менеджерка.

Яблонські зазначає, що серед потенційних конкретних інвестиційних можливостей є, зокрема, хмарні сервіси, як-от SaaS, технології штучного інтелекту (ШІ), інтернету речей (IoT), зберігання даних та аналітики. “Візьмемо, наприклад, MicroStrategy, яка спеціалізується на бізнес-аналітиці та суттєвій підтримці форматування звітів, спеціальних запитів та автоматизації різних даних у звітах та інформаційних панелях. Такі компанії, як Cloudera, описують свої бізнес як доставку хмарних даних для підприємств або конвертація будь-яких даних з будь-якого місця за допомогою ШІ”, – наводить вона приклади. 

Ще однією новинкою на публічному ринку стала Snowflake, компанія, що займається хмарними обчисленнями даних. Варто згадати, додає Яблонські, і Palantir tech –  софтверну компанія, яка спеціалізується на аналізі великих даних. У вищезазначених компаніях є клієнти, до складу яких входять армія США, ЦРУ, уряд, IBM, Amazon, роздрібні магазини, страхові компанії, банки та лікарні. “Як бачите, майже будь-який бізнес використовує відповідні послуги аналізу даних”, – додає вона.

Перспективи зростання великих даних справді вражають. Розширені інструменти аналітики можуть витягувати цінність із даних та генерувати нові бізнес-ідеї. У 2018 році глобальний ринок аналізу великих даних та бізнес-аналітики оцінювався майже у $169 млрд. Очікується, що він збільшиться приблизно до $274 млрд у 2022 році. У листопаді 2018-го 45% професіоналів у галузі маркетингових досліджень використовували аналітику великих даних. Експертні дослідження ринку показують, що він зросте до $450 млрд до 2026 року.

“Для інвесторів, які хочуть отримати доступ до цієї категорії, рекомендую переглянути компанії в галузі програмного забезпечення, зберігання даних, хмарного та машинного навчання, ШІ та вдосконаленої аналітики великих даних. Іншою альтернативою є пошук інвестиційних інструментів, які безпосередньо пропонують кошик цінних паперів із доступом до простору великих даних”, – рекомендує Яблонські.

< Назад