decor
decor

Музей у Болоньї використовує великі дані для спостережень за відвідувачами

< Назад
Музей у Болоньї використовує великі дані для спостережень за відвідувачами

30.07.2021

Музей у Болоньї, Італія, використовує камери та великі дані, щоб визначити, на чому глядачі творів мистецтва, як правило, зосереджують свою увагу.

Можливо, вперше за 2300 років історії музеїв відвідувачів почасти самі стають експонатами, а не просто оглядають виставлені твори мистецтва. Муніципальний музей італійського міста Болонья Collezioni comunali d’arte проводить експеримент, щоб дізнатися, як відвідувачі розглядають твори мистецтва.

Камери встановлено поряд із понад двадцятьма картинами, спрямованими на обличчя відвідувачів. За допомогою штучного інтелекту (ШІ) камера, серед іншого, виявляє, на чому увага гостей музей зосереджена найбільше у творі мистецтва.

Інноваційна система може “оцінити” досвід відвідувача, обмінюючись численними даними, отриманими шляхом відстеження та моніторингу певних показників. Це вимірювання стало можливим завдяки використанню програми для аналітики великих даних, яка здатна отримувати інформацію шляхом вивчення великих обсягів різних даних. Розробку підтримав ENEA – італійський державний інститут, який спеціалізується на нових технологіях та сталому економічному розвитку.

“За допомогою камери, розміщеної поблизу твору мистецтва, система автоматично визначає обличчя, які повернуті до роботи. Збираються дані про поведінку відвідувачів, такі як маршрут, яким пройшли до локації, відстань, з якої витвір мистества переглядають, а також про емоції тих, хто переглядає твори мистецтва”, – пояснюється у презентації проєкту.

Розробники розкрили кілька деталей про отримані на сьогодні результати. Наприклад, олійний живопис “Святий Себастьян, за яким доглядає свята Ірен” французького художника Трофіма Біго (який писав у стилі Караваджо), показує, що відвідувачі не дивляться на центр композиції, як це можна подумати. Більшість людей трохи дивляться праворуч від обличчя святого Себастьяна, завдяки грі світла і тіней, створеній пензлем автора.

Співпраця між ENEA та Istituzione Bologna Musei, яка керує всіма муніципальними музеями, є частиною дослідницького проекту з питань великих даних в регіоні Емілія-Романья. Big Data Technopole Болоньї, як називають хаб, має на меті стати авторитетним міжнародним центром у галузі суперкомп’ютерів та штучного інтелекту.

< Назад