decor
decor

Китай зробив наступний крок в регулюванні техногігантів із законом про персональні дані

< Назад
Китай зробив наступний крок в регулюванні техногігантів із законом про персональні дані

25.08.2021

Китай прийняв закон, який встановлює суворі правила поводження корпорацій із даними користувачів. Це наступний крок в державній кампанії з обмеження впливу високих технологій.

Законодавчі збори Китаю затвердили Закон про захист особистої інформації. Про це повідомило Центральне телебачення Китаю. Деталі нового закону не були одразу опубліковані. Проте попередні проєкти вимагали від приватних компаній отримувати дозвіл їхніх користувачів на збір, використання та обмін інформацією, а також надавати користувачам можливість відмовитися від такого дозволу. Компаніям, які порушуватимуть правила, загрожує штраф до 50 мільйонів юанів, або 5% від їхнього річного доходу.

Китай при правлінні президента Сі Цзіньпіна вживає активних заходів щодо приборкання своїх найвпливовіших технологічних корпорацій, зокрема Alibaba Group Holding Ltd., Tencent Holdings Ltd. і Didi Global Inc. в спробі забезпечити свою владу в суспільстві. Уряд також намагається розв’язати проблему занепокоєння користувачів щодо поступового руйнування їхнього приватного життя, оскільки технологічні компанії швидко просуваються в використанні різних інструментів — від розпізнавання облич до великих даних.

У червні законодавчий орган країни прийняв відповідний закон, який дає президентові право припиняти діяльність або штрафувати технологічні компанії, які стоять на шляху зусиль із контролю над величезними масивами даних. Ці заходи вживаються в той час, коли деякі американські законодавці закликають розділити таких інтернет-титанів, як Facebook Inc. і Alphabet Inc.. Тим часом європейські регулятори віддають пріоритет антимонопольним заходам, і надають користувачам можливість більше контролювати дані.

Закон, який набирає чинності 1 вересня цього року, також допоможе китайському уряду в прагненні зробити другу за величиною економіку світу лідером в області Big Data. Пекін інвестує гроші в центри обробки даних і іншу цифрову інфраструктуру, щоб зробити електронну інформацію рушійною силою національної економіки та зміцнити легітимність пануючої Комуністичної партії.

Новий закон обіцяє ще більше обмежити в правах та можливостях китайських технологічних гігантів. Зазначимо, що корпорації й так вже знаходяться під шквалом численних нормативних актів, що регулюють майже все — від того, як вони укладають угоди та встановлюють ціни на послуги, до того, як використовують величезні обсяги даних, що збираються у користувачів щодня. Поряд з раніше прийнятим законом, правила конфіденційності загрожують серйозним обмеженням цілого ряду послуг онлайн-торгівлі, які покладаються на персоналізовані дані для залучення споживачів і збільшення обсягу продажу своїх товарів. Це має негативно вплинути на подальший розвиток гігантів, та зменшити їхній потенційний прибуток незабаром.

Проєкт останнього закону про персональні дані посилить правила щодо профайлів користувачів, які зберігають компанії, і рекомендацій, які можуть надавати додатки. Будь-які рішення, які автоматично приймаються в додатках, повинні бути «чесними та справедливими», — зазначив на пресбрифінгу в Пекіні Цанг Тівей, представник комісії при законодавчому органі.

Вони також допускають обмеження на переміщення особистої інформації через кордони та вимагають, щоб будь-яка важлива інформація зберігалася на території Китаю.

«Вимоги щодо локалізації даних не є новими або унікальними для Китаю, але з точки зору практичного впливу на компанії тут, безсумнівно, дотримання букви закону є зараз більш обтяжливим, ніж раніше», — сказав Натаніель Рашфорт, радник з кібербезпеки та даних в шанхайській юридичній фірмі DaWo.

«Ми повинні очікувати більш частих і істотних дій щодо забезпечення дотримання закону щодо всіх компаній в Китаї», — зазначив Рашфорт.

< Назад