decor
decor

Великі Дані — великі гроші: уряд Великої Британії оголосив тендер на 2 млрд фунтів стерлінгів

< Назад
Великі Дані — великі гроші: уряд Великої Британії оголосив тендер на 2 млрд фунтів стерлінгів

14.09.2021

Йдеться про тендер на набір продуктів та послуг у галузі Big Data. Урядова рамкова програма фінансування буде поділена на два лоти та буде доступна для використання у державних та урядових органах. 

Комерційна служба Crown Commercial Service (CCS), якою керує Кабінет Міністрів, опублікувала попередній запит ринку, щоб перевірити інтерес постачальників послуг до Великих Даних і аналітичних систем. Крім того, CCS здійснює закупівлі від імені міністерств центрального уряду та інших організацій державного сектора. Зараз CCS шукають рішення для управління Великими Даними, видобутку даних, аналізу ризиків, машинного навчання та штучного інтелекту.

Форма повідомлення про контракт, яку постачальники використовують для участі в конкурсі, буде доступна вже 8 жовтня 2021 року. Вартість тендеру у 2 млрд фунтів стерлінгів — це чотирирічний масштаб програми.

Угода про співробітництво в галузі надання та аналітики Великих Даних буде використовуватися центральними урядовими департаментами та іншими органами державного сектора Великої Британії, включаючи місцеві органи влади, охорону здоров’я, поліцію, пожежну і рятувальну служби, освітні заклади.

Про що йдеться в повідомленні CCS?
«Великі дані та аналітика — це новітні можливості, важливість яких значно підвищилася через розповсюдження COVID. Вони швидко стають цікавими для бізнесу і визнаються як основна бізнес-функція. У багатьох урядових департаментах тепер можна зустріти головних фахівців за даними. Національна стратегія даних і реалізація її завдань посилюють потребу в більш ефективному доступі до урядових даних та їхньої аналітики для покращення послуг, що надає держава».

Олівер Доуден, міністр культури, ЗМІ та спорту, в грудні 2020 року запустив Національну стратегію даних. Суть стратегії полягає в тому, що це «режим даних, що сприяє зростанню довіри», який надалі може перетворити процес використання даних урядом та підвищити ефективність.

«Теоретично великі дані — це повністю невичерпний ресурс, але їхнє використання та аналіз наразі обмежуються бар’єрами, що перешкоджають доступу до них. Наприклад, коли дані приховуються, чи коли права доступу неясні або коли організації не використовують належним чином ті дані, які у них вже є. Ці перешкоди підривають ефективність роботи державних служб і нашої економіки. У висновку це призводить до виникнення ризиків того, що можна погіршити результати для громадян. Ми забезпечимо використання даних з метою надання нових та інноваційних послуг, розвитку конкуренції, підвищення цін та вибору для споживачів і представників малого бізнесу» — пообіцяв Доуден.

Йдеться про те, що вигоди будуть такі, що надання 2 млрд фунтів стерлінгів постачальникам буде виправданим кроком, оскільки це може «запропонувати центральний шлях на ринок для всіх потреб у Великих Даних і аналітиці», — йдеться в тендерному документі.

З чого складається рамкова програма?

Тендер розділено на два лоти. 

Перший лот рамкової програми спрямований на проєктування, створення та надання послуг в області Великих Даних та аналітики з однієї або декількох з наступних можливостей: 

  • передова аналітика і когнітивні технології, 
  • управління і збір даних, 
  • ризиковане використання даних, 
  • послуги платформи, 
  • звітність.

Другий лот зосереджений на комерційному готовому програмному забезпеченні спеціально для Великих Даних і аналітичних можливостей, які, за словами CCS, будуть доступні локально, у хмарі або гібридному форматі.

За словами CCS, вона запропонує централізований шлях на ринок для всіх потреб у великих даних та аналітиці, пропонуючи ряд варіантів покупки та механізмів ціноутворення.

< Назад