decor
decor

Опитування: зберігання неструктурованих big data має увійти до стратегії бізнесу

< Назад
Опитування: зберігання неструктурованих big data має увійти до стратегії бізнесу

15.10.2021

Для багатьох ІТ-організацій зберігання даних є непріоритетним завданням, хоча мало б бути частиною стратегії розвитку. Однак, коли йдеться про управління великими даними, зберігання повинно займати центральне місце.

Неструктуровані дані використовуються для наочного документування ключових подій, отримання паперових документів в цифровому форматі та для складання звітів про діяльність бізнесу за допомогою різних пристроїв Інтернету речей. 

Опитування менеджерів вищої ланки, проведене NewVantage у 2020 році, показало, що лише 37,8% з представників опитаних компаній вважають, що вони створили культуру управління даними. Натомість, 54,9% вважають, що не можуть конкурувати з іншими компаніями в галузі big data і аналітики великих даних.

“Близько 43% всіх великих даних, що збирають організації, залишаються невикористаними. Це величезна невикористана цінність щодо неструктурованих даних. Важливість розуміння, інтеграції та використання цих неструктурованих даних має вирішальне значення для ефективності та зростання кожного бізнесу. Неструктуровані дані приносять мало користі, поки ви не почнете використовувати їх за призначенням”, — зазначає Джефф Фохтман, старший віцепрезидент з маркетингу Seagate.

Основною проблемою щодо роботи компаній з великими даними є управління ними. Щоб досягти успіху в цьому процесі, бізнесам потрібні архітектури big data, інструменти для аналізу великих даних, обробки – а також достатню експертизу. 

Окрім того, важливою є й стратегія зберігання великих даних.

Для цього неструктуровані дані необхідно каталогізувати та аналізувати. Бюджети компаній часто не дозволяють їм виконувати ці складні задачі, що вимагають великих центрів обробки даних та хмарних архітектур з розгорнутими системами зберігання даних дуже великого обсягу. Крім того, після обробки великі дані повинні бути відтворені та проаналізовані, щоб їх можна було спрямувати до потрібних відділів підприємства.

“Необхідність доступу до неструктурованих даних стимулює перехід від закритих та ізольованих ІТ-архітектур до відкритих, гібридних моделей”, — зазначає Фохтман.

Масштаби операцій зі зберігання, каталогізації, захисту та поширення даних вражають. Це змушує все більше підприємств звертатися до хмарних систем сховищ, які можна купувати за потреби без модернізації корпоративних центрів обробки даних за допомогою потужних накопичувачів.

“Кожна галузь, яка працює з великими масивами даних від 100 ТБ до декількох петабайт, стикається з проблемами структурування та аналітики великих даних”, — говорить Фохтман. 

Наприклад, розглянемо галузь охорони здоров’я. Дані обсягом понад 100 ТБ, що збирає ця сфера, є невіднятною складовою охорони та підтримки фізичного та психічного здоров’я населення. 

У необробленому форматі цих величезних масивів даних можуть бути приховані взаємозв’язки між захворюваннями, більш точний аналіз даних про рак або інші відомості, які можуть врятувати чиєсь життя. Та за такої кількості неструктурованих даних, яким має бути перший крок, щоб отримати з них користь? Нерідко, переконані фахівці, це структурування big data та подальша аналітика великих даних.

Структурування має сенс, коли ви хочете отримати максимальну користь зі своїх великих даних (а це прагне зробити представник кожного бізнесу). Це також нагадує про важливість питання зберігання даних, які так часто залишаються поза порядком денним стратегічного планування ІТ. 

Хоч це і є великою стратегічною помилкою, переконані опитані експерти.

Замість цього, кажуть вони, стратегічний фокус повинен бути зосереджений на економічному і гнучкому зберіганні даних, яке можна розширювати (або зменшувати) за потреби. Для цього завдання найкраще підходять хмарні сховища. Чому? Роль сховищ у локальних центрах обробки даних значно обмежена і сфокусована на збереженні особливо важливих даних, щоб гарантувати відповідність корпоративним та законодавчим нормам. Саме тому, вважають фахівці індустрії, бізнесам час порушувати питання роботи з великими даними на стратегічному рівні. 

< Назад