decor
decor

Під керівництвом Бостонського університету почався проєкт з покращення здоров’я із Big Data

< Назад
Під керівництвом Бостонського університету почався проєкт з покращення здоров’я із Big Data

01.12.2021

Новаторська доповідь, підготовлена у співпраці з Фондом Рокфеллера, пропонує рекомендації щодо того, як забезпечити рівність у сфері охорони здоров’я за допомогою аналітики великих даних.

Соціальні чинники впливають на наше здоров’я набагато сильніше, ніж це під силу зробити лікарям. Ці соціальні детермінанти здоров’я (SDoH) мають значення, засноване на даних, яке може привести до більш ефективного ухвалення рішень про політику. Це, своєю чергою, поліпшить стан здоров’я населення, йдеться в новій доповіді Комісії Фонду Рокфеллера та Бостонського університету щодо факторів здоров’я, даних та ухвалення рішень (так званої Комісії 3-D).

Дані, соціальні чинники та більш ефективне ухвалення рішень в області охорони здоров’я

Комісія 3-D випустила свою інноваційну доповідь “Дані, соціальні детермінанти та більш ефективне ухвалення рішень в області охорони здоров’я: Доповідь Комісії 3-D”, під час віртуального заходу 21 вересня.

Всеосяжний звіт став кульмінацією майже дворічного вивчення та аналізу, проведеного комісією з 25 членів — експертів у сфері охорони здоров’я і науки про дані. Комісія 3-D була створена на початку 2019 року — задовго до початку пандемії COVID19 — для вивчення можливостей використання стрімко зростаючого обсягу великих даних. 

Метою проєкту було більш ефективне вимірювання SDoH і сприяння ухваленню більш ефективних рішень у галузі охорони здоров’я. Пандемія швидко показала, що соціальні, економічні, медичні детермінанти та нерівність нерозривно пов’язані між собою, що надає роботі комісії більшої актуальності.

“Пандемія COVID19 — це нагадування про давні структурні фактори нерівності у галузі охорони здоров’я. Дані в реальному часі необхідні для розуміння того, що робить людей більш здоровими або більш хворими, і для формування політичних рішень, спрямованих на підтримку країн у досягненні цих цілей сталого розвитку”, — зазначає генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я Гебрейесус.

Роль великих даних у галузі охорони здоров’я

Фонд Рокфеллера співпрацював із проєктом з відстеження COVID-19 для кращого розуміння поширення вірусу і того, які громади найбільш уразливі, що призвело до поліпшення тестування на коронавірус у індіанців племені Навахо. Новий Інститут профілактики пандемій Фонду використовуватиме традиційні та нетрадиційні великі дані, зокрема, аналіз пошукових запитів Google або дані про покупки для прогнозування, виявлення та відстеження нових загроз здоров’ю.

“Великі дані, що пов’язані зі здоров’ям, також можуть показати важливі тенденції. Наприклад, зростання продажів ліків в одному населеному пункті говорить про те, що в ньому, більше хвороб, ніж зазвичай, і це свідчить про можливий новий значний спалах”, — говорить Навин Рао, старший віцепрезидент та старший радник президента у Фонді Рокфеллера.

“Ваш телефон вже може сказати, що потрібно взяти парасольку, бо буде дощ. А що, якби він міг сказати, коли слід надіти маску, щоб запобігти хворобі? У цьому і полягає сила великих даних у запобіганні пандемії”.

Згадавши про значні потоки дезінформації, які зараз оточують вакцини проти COVID-19, Рао наголосив на важливості завоювання довіри з боку спільноти до великих даних для ефективного впровадження науково обґрунтованої політики.

“Аналітика великих даних для розуміння SDoH із метою ухвалення більш ефективних рішень у кінцевому підсумку виявиться безплідною, якщо населення не буде довіряти цим даним та особам, які ухвалюють рішення, щодо зміцнення здоров’я”, — сказав він.

За словами члена Комісії 3-D, Лаури Магано, президентки і головної виконавчої директорки Асоціації шкіл, політична воля також необхідна для розробки політики охорони здоров’я, прямо і точно зображає інтереси суспільства. 

“Особи, які ухвалюють рішення, часто вживають заходи, ґрунтуючись на власних знаннях, досвіді та становищі в суспільстві, всупереч тому, що їхні особисті реалії можуть значно відрізнятися від реалій людей у спільноті”.

Створення більш здорового світу потребує прихильності центральної ролі справедливості щодо здоров’я, широкого погляду на дані, визнання важливості контексту та загальної культури ухвалення рішень на основі даних, — резюмує звіт дослідників.

< Назад