decor
decor

Китай розширює використання великих даних та ШІ для “протидії нестабільним ситуаціям”

< Назад
Китай розширює використання великих даних та ШІ для “протидії нестабільним ситуаціям”

16.12.2021

Представник керівництва з питань безпеки Китаю Чень Ісинь порадив співробітникам правоохоронних органів використовувати високотехнологічні інструменти, наприклад великі дані та штучний інтелект. Необхідність змін виникла через “зростаючу нестабільність всередині країни та за кордоном”.

Чень Ісинь, генеральний секретар Центральної комісії з політичних та правових питань Китаю, яка відповідальна за правоохоронну діяльність та безпеку, зробив заяву під час поїздки південною провінцією Гуандун. Під час подорожі Ісинь відвідав сім міст, включаючи Гуанчжоу, Шеньчжень, Чжухай і Шаньвей, та провів семінари з місцевими співробітниками.

“Стан речей у галузі безпеки в країні та за кордоном стає все складнішим, із все більш нестабільними та невизначеними факторами”,— зазначив Чень Ісинь. “Наразі вкрай важливо закласти міцний фундамент для соціального управління та безпеки”.

Крім того, Чень сказав, що необхідно терміново підвищити рівень громадської безпеки, щоб припинити “великі соціальні інциденти”, під якими зазвичай маються на увазі насильницькі злочини проти населення. Цього можна досягти завдяки розширенню проєкту Xueliang, або Sharp Eyes. 

Це програма спостереження, в яку входять:

  • розміщення камер в сільській місцевості, 
  • використання систем на основі штучного інтелекту, встановлених по всій країні, відомих як “мізки міста”, 
  • застосування інтелектуальних додатків для поліпшення громадської безпеки та комунікації.

Китай вже давно вважається країною, яка найбільше з усіх інших спостерігає за своїм населенням. Саме тут розташовано 18 з 20 найбільш спостережуваних міст світу, згідно з дослідженням, опублікованим британської технологічної дослідницькою компанією Comparitech в липні минулого року.

Чен також зазначив, що в соціальних інцидентах можуть брати участь люди з психічними захворюваннями, та підкреслив важливість надання адекватної медичної допомоги. Він також зазначив, що інші міста можуть перейняти досвід міста Юньфу в західній частині Гуандуна, який пропонує повний спектр медичних та допоміжних послуг для людей з психічними розладами.

“Депресія та інші психічні захворювання стають дедалі гострішою проблемою в міру прискорення темпу життя, а також у міру того, як ми стикаємося з такими проблемами, як пандемія COVID19 та культурні відмінності, викликані міграцією людей”, — сказав він, закликавши до поліпшення охорони здоров’я і збільшення кількості послуг, таких як консультування і медіація.

Зазначимо, що ця поїздка чиновника служби безпеки в Гуандун проходить менш ніж за два місяці до ключової зустрічі лідерів Комуністичної партії, яка, за очікуваннями, буде присвячена досягненням партії за останнє сторіччя. Саме тому напередодні зустрічі апарат безпеки працює в посиленому режимі.

Чень вважається одним з головних претендентів на призначення головою комісії під час зміни керівництва на з’їзді партії, який пройде двічі наступного року. Він відповідає за чинну кампанію щодо “виправлення” апарату безпеки країни, яка почалася ще в липні минулого року і в ході якої було звільнено близько 180 000 співробітників правоохоронних органів.

Однак, на думку Альфреда Ву, доцента Школи державної політики імені Лі Куан Ю при Національному університеті Сінгапуру, зусилля Чент Ісинь щодо зміцнення безпеки в Гуандуні буде важко повторити в більш бідних районах країни.

“Гуандун — один з найбагатших регіонів Китаю, і саме тому уряд має виділити більше коштів, щоб швидко і масштабно просувати проєкти з нагляду”, — зазначив Ву. “У бідніших регіонах може не вистачити грошей на ці проєкти, якщо Пекін не надасть щедре фінансування”.

Нагадаємо, що світова спільнота вже неодноразово критикувала владу Китаю за надмірне спостереження за населенням. Критиці піддались такі дії влади, як використання цифрових інструментів для створення соціального рейтингу містян та приховане спостереження за міграцією населення.

< Назад