decor
decor

У китайському Ченду використовують великі дані для попередження Covid-19

< Назад
У китайському Ченду використовують великі дані для попередження Covid-19

30.12.2021

Визначення факту близького контакту стає дедалі більш розповсюдженим в Китаї. Там влада вважає потенційно небезпечними людей, які можуть проживати на великій відстані один від одного та практично незнайомі.

Мешканці міста, які опинилися в одному районі приблизно в один і той само час з людиною, у якої виявлено Covid-19, можуть потребувати тестування або навіть дотримання карантину. Про це йдеться у повідомленнях, випущеними китайськими органами охорони здоров’я.

Просторово-часове перекриття” — термін, що часто згадується китайськими чиновниками, — означає, що людям не обов’язково перебувати в безпосередньому контакті з хворим на вірус Covid-19, щоб потрапити під його прямий вплив. Досить просто перетнутися з кимось із носіїв вірусу у відкритому чи закритому просторі.

Хоча влада використовувала спостереження за телефонами містян для виявлення близьких контактів протягом усієї пандемії, останні зусилля розширили критерії контактів. Більш заразний дельта-різновид вірусу продовжує активно поширюватися. 

Китай узяв на себе зобов’язання боротися з вірусом на кожному етапі та вживає більш агресивних заходів, включаючи закриття шкіл, розважальних закладів та деяких видів транспорту, у прагненні повернути статус “до пандемії” – Covid Zero. Для цього активно застосовують і аналітику великих даних. 

Успіхи Китаю у боротьбі з пандемією є предметом національної гордості. Політики використовують їх для порівняння з іншими країнами, які намагалися стримати вірус та зіткнулися з високим рівнем захворювань та смертності. Експерти вважають, що в найближчому майбутньому Китай продовжуватиме дотримуватися підходу Covid Zero за допомогою використання великих даних, особливо у зв’язку із зимовими Олімпійськими іграми в Пекіні, які мають розпочатися вже у лютому.

Визначення “просторово-часового перекриття” у різних провінціях трактують по-різному. У місті Ченду необхідне дотримання двох критеріїв. Людина, чий телефон знаходився в межах одного і того ж 800-метрового квадрата сітки з телефоном людини з підтвердженим діагнозом протягом понад 10 хвилин, підпадає під перший критерій.

Якщо телефон одного з них перебував у місті понад 30 годин протягом останніх 14 днів, перевіряється другий показник. Обидва громадяни в такому випадку вважаються потенційним контактом, повідомило державне ЗМІ CCTV із посиланням на місцевих чиновників охорони здоров’я.

За допомогою нової методики аналітики великих даних поліція виявила 82 000 осіб, які входять до групи ризику

Комісія з охорони здоров’я Пекіна раніше закликала містян утриматися від повернення до столиці, якщо вони перетнулись з будь-якими пацієнтами за новими критеріями. Тим, хто вже повернувся, було рекомендовано негайно відбути карантин вдома та повідомити про свій стан у свої житлові комплекси та роботодавців. Це правило викликало скарги у соціальних мережах серед тих, хто тепер застряг в інших містах.

У південній провінції Хунань визначення поняття ще ширше. Якщо хтось перетинається із зараженою людиною (чи то через фізичний зв’язок, чи просто перебування в одній локації), його можна назвати “просторово-часовим компаньйоном”. Чиновники у Фуцзянь використовували нові критерії, щоб з вересня змінити електронні медичні коди деяких людей на жовті. 

Це означає, що вони вважаються ризикованими об’єктами. А отже, їхнє пересування буде обмежуватись

Країна ризикує зазнати економічного краху, якщо місцева влада продовжить спроби знищити всі сліди Covid-19, вважають окремі економісти. Такі зусилля піддалися найбільш різкій критиці щодо так званого “нульового” підходу Китаю з боку численних експертів.

Гуань І, вірусолог з Університету Гонконгу, зневажливо відгукнувся про спроби Китаю ліквідувати спалахи вірусу шляхом масового тестування та тривалих карантинів. У великому інтерв’ю гонконзькому супутниковому телебаченню “Фенікс” він закликав перевірити реальність того, наскільки широкомасштабна вакцинація допомогла густонаселеній країні світу виробити імунітет до вірусу Covid-19.

< Назад