decor
decor

Як великі дані можуть розв’язати кліматичне питання?

< Назад
Як великі дані можуть розв’язати кліматичне питання?

14.01.2022

Карло Ратті, професор Массачусетського технологічного інституту та Роберт Мугга, директор SecDev Group розповіли, як використання аналітики великих даних може допомогти світу боротися з кліматичними змінами.

Відповідно до дослідження Environmental Research, мільйони жителів міст щорічно вмирають від забруднення через спалювання палива, особливо вугілля та бензину. Все більше міст борються з важливою проблемою нашої епохи, використовуючи один з найпотужніших активів: аналітику великих даних.

Амстердам, Мельбурн, Осло, Париж, Сінгапур та Нью-Йорк активно вивчають, як захистити свою інфраструктуру від кліматичних впливів, активізувати природоохоронні рішення та прискорити перехід до екологічної безпеки. Однак менше половини міст світу на цей час провели інвентаризацію свого впливу. Глобальний пакт мерів по клімату та енергії, який об’єднує понад 10 000 міст, агітує за інвестиції в екологічно чисте і справедливе відновлення економіки.

Швидко збільшується обсяг і різноманітність великих даних, зібраних в містах. Саме тому вони можуть вирішити нагальну потребу в практичних знаннях. Ці дані можна використовувати для відстеження кліматичної кризи у випадку її виникнення. Великі дані можуть слугувати проміжною ланкою між цілями та їхньою реалізацією.

Практичне використання великих даних для екології міст

Аналітика великих даних вже підвищує ефективність використання енергії в будівлях, де опалення, охолодження та споживання електроенергії є однією з головних причин  викидів парникових газів. Тепер можна відстежувати моделі споживання електроенергії в комерційних та житлових об’єктах за допомогою інтелектуальних лічильників.

Міська влада може використовувати такі дані, щоб відстежувати, що за будівлі та в який час споживають найбільше електроенергії. Дані потім можна використовувати для створення стимулів для зниження споживання та оптимізації розподілу енергії. Комунальні підприємства можуть стягувати вищі ціни в години пік, коли відбувається найбільше навантаження на мережу. 

Так само, тепловізійні камери на вулицях можуть ідентифікувати будівлі з джерелами енергії, особливо в холодні періоди. Орендарі можуть використовувати дані для заміни вікон або додавання теплоізоляції, істотно скорочуючи свої рахунки за комунальні послуги, а також вносячи свій внесок в заходи з боротьби зі зміною клімату.

Також швидко зростає доступність загальнодоступного інтерфейсу прикладного програмування з інформацією про все — від забруднення і мобільності до води та відходів. І оскільки все більше і більше інституційних інвесторів та інших акціонерів вимагають зобов’язань щодо клімату, ми можемо очікувати, що використання технологій обробки даних для скорочення викидів буде продовжувати рости.

Перспективи розв’язання проблеми

Передові хмарні обчислення і можливості машинного навчання стають все більш доступними для міст і громадян. Різке збільшення кількості супутникових платформ і платформ дистанційного зондування, а також зниження вартості аналітики великих даних означає, що існує менше вхідних бар’єрів.

Вирішальний спосіб змусити дані працювати для міст — це проактивно ділитися ними з громадянами. Чим швидше прийде усвідомлення можливостей оптимізації дій в боротьбі зі зміною клімату та скорочення поширення енергії, тим швидше марнотратство може викликати тиск з боку широких мас для системних змін.

Інформаційна революція є одним з найпотужніших інструментів в арсеналі для розв’язання проблеми кліматичної кризи, проблеми настільки страшної, що потрібні мільярди очей, цифрових і органічних, щоб побачити її наслідки. Ми можемо використовувати великі дані, щоб осягнути та повідомити про масштаби планетарної кризи, одночасно вимірюючи прогрес в напрямку вуглецевої нейтральності.

Великі дані дійсно є, як писали багато ЗМІ, «новою нафтою». Коли вони збираються та обробляються, то можуть сприяти інноваціям. Це нове джерело енергії, яке може забезпечити суттєві зміни та забезпечити стійкий результат.

< Назад