decor
decor

Як використовувати аналітику великих даних для усунення проблем сільського господарств

< Назад
Як використовувати аналітику великих даних для усунення проблем сільського господарств

20.01.2022

Управління обсягами шкідливих викидів у сільському господарстві — це питання, що надто часто повстає в політичній та економічній галузі, оскільки терміни для вживання ефективних заходів стають коротшими. 

Попри технологічні інновації, сільськогосподарський сектор лишається слабкою ланкою в питаннях екології, оскільки існують значні прогалини у тому, як вимірюються викиди при світовому виробництві харчових продуктів. Це охоплює всі ланки виробничо-збутового ланцюжка — від рослинництва, тваринництва до харчової промисловості, транспортування та власне споживання.

Останній аналіз, що було проведено Продовольчою та сільськогосподарською організацією Об’єднаних Націй, показує, що 31% загальних антропогенних викидів парникових газів, або 16,5 мільярда тонн, походить від світових агропродовольчих систем. Це свідчить про тривожну тенденцію, оскільки попит на харчові продукти продовжує зростати на всій планеті.

Всесвітня рада підприємців зі сталого розвитку (WBCSD) та Інститут Роккі-Маунтін запустили Партнерство з вуглецевої прозорості, заявивши: “Щоб досягти нульових викидів до 2050 року, нам необхідно, щоб усі компанії звітували та розподіляли викиди вуглецю і зробили перший крок до їхнього скорочення”.

У листопаді WBCSD та PwC UK опублікували звіт для бізнесу, в якому викладаються стимули для декарбонізації ланцюжка постачання. Міжнаціональні корпорації знаходяться в унікальному положенні для стимулювання дій у всьому ланцюжку постачання, але багато хто з них не поспішає діяти через поєднання конкурентних бізнес-пріоритетів зі складністю ланцюжка постачання.

Вперше доводиться спостерігати спільну ініціативу із загальною метою виявлення можливостей декарбонізації , зокрема завдяки аналітиці великих даних, у всіх операціях ланцюжка постачання. Завдяки цій співпраці компанії зв’яжуть викиди від обробки насіння з сільськогосподарським виробництвом та логістикою, виробництвом кормів та харчових продуктів та їхньою експлуатацією.

Хоча це партнерство зосереджено поки що на сільському господарстві, є можливість прискорити використання низьковуглецевих рішень в усіх без винятку ланцюжках постачання. 

Непоганим прикладом є бразильський проєкт Sinai Technologies. Організація покликана забезпечити співпрацю між мережею бразильських сільськогосподарських компаній, включаючи BRF, Rumo, Raízen та AMAGGI, з метою оцінки дефіциту викидів для декарбонізації у сільськогосподарському секторі Бразилії. Не всі учасники публічно оголошені, але в рамках проєкту навіть конкуренти збираються працювати над динамікою викидів у ланцюжку постачання.

Марія Фуджіхара, засновниця та генеральна директорка Sinai Technologies, зазначає: “Якщо ви споживач і купуєте продукти, ви не знаєте, які викиди пов’язані з попереднім етапом виробництва. Така сама логіка працює, коли ви є виробником насіння або добрив, і не маєте прозорого уявлення про вплив своєї продукції на наступні етапи ланцюжка постачання. Це значно ускладнює ідентифікацію викидів, встановлення зв’язку між власниками та розробку плану скорочення викидів».

Методології, що використовуються в новому модулі ланцюжка створення вартості Sinai, мають гарантувати, що первинні дані можуть забезпечувати точність і прозорість, щоб стимулювати впровадження низьковуглецевих рішень.

Те, що ми спостерігаємо сьогодні в сільськогосподарському секторі — це вплив довгострокових ринкових тенденцій внаслідок глобального визнання зміни клімату та необхідності діяти, стурбованість інвесторів щодо цін на викиди вуглецю та неефективних активів, а також зростання тиску споживачів на компанії, щоб ті відреагували, переконані експерти. 

Енергетичний ринок був у центрі уваги такої активності протягом останніх двох десятиліть, але в міру того, як світ починає усвідомлювати проблему зміни клімату, інші сектори зі значними профілями викидів будуть піддаватися більш пильній увазі. Аналітика великих даних допомагає урядам та бізнесам ефективніше оптимізовувати процеси та докладатися до цілей сталого розвитку. 

Зростання диджиталізації в сільському господарстві – секторі, який не поспішав приймати зміни, – стає вимогою часу, зазначють представники бізнесу та еко-активісти. Утім, складність ринку, кількість різних гравців та обсяг великих даних, які необхідно оцінити, означають, що хмарний аналіз, машинне навчання та автоматизація стануть критично важливими елементами для бізнесу у сільськогосподарському секторі.

Управління даними може дуже швидко вийти з-під контролю, побоюються фахівці індустрії. Тому, на їхню думку, єдиний спосіб швидкого масштабування — це програмне забезпечення. Наступний виклик лише в тому, що програмне забезпечення дозволяє співпрацювати як між промисловими партнерами, а й усередині компаній, операції яких історично були розділені окремі підрозділи. Але вже в найближчому майбутньому і це питання буде вирішено, сподіваються у WBCSD.

< Назад