decor
decor

Фермери запустили “сільський хаб” для аналітики big data

< Назад
Фермери запустили “сільський хаб” для аналітики big data

16.09.2020

Новий інструмент дозволяє аналізувати дані з супутників для підвищення ефективності сільського господарства.

Нігерійський стартап Rural Farmers Hub розробив панель аналітики великих даних Village chief, яка допомагатиме фермерам, бізнесу та уряду приймати ключові рішення у сфері сільського господарства, пише портал Space in Africa.

Що таке Rural Farmers Hub?

Фахівець з поширення аграрних знань виконує просвітницьку роботу серед фермерів, поширюючи інформацію про останні дослідження, технології, маркетинг. Таким чином він допомагає підвищити продуктивність сільського господарства. У Африці, де значна частина населення зайнята у цій сфері, спостерігається нестача таких спеціалістів. Саме цю проблему спробували вирішити засновники Rural Farmers Hub.

Компанія була створена наприкінці 2018 року для дистанційної сільськогосподарської освіти і працює переважно з великими фермерськими організаціями. Вона розробила додаток Capture, який дозволяє отримувати консультаційні послуги по смс або за допомогою голосових повідомлень. Зараз послугами Rural Farmers Hub користуються більше 5 тис. фермерів. І, за словами очільників компанії, доволі успішно ‒ 75% з них наростили свій прибуток на більш ніж 17%. Крім того, стартапу вже вдалося вийти на прибуткову діяльність.

Як працює дата-аналітика Village Chief? 

Дашборд відображає результати аналізу big data, отриманих за допомогою супутників. Технологія може бути легко інтегрована у стороннє програмне забезпечення. За допомогою цього інструменту для аналітики даних фермери, уряд та бізнеси, які працюють у аграрній сфері, зможуть ухвалювати більш виважені рішення, переконані у компанії. Приміром, він дасть змогу компаніям моніторити ситуацію на фермах-підрядниках. Вони отримуватимуть інформацію про те, що вирощує фермер, графік збору врожаю, орієнтовний обсяг необхідних засобів виробництва тощо, майже в режимі реального часу. Також цей інструмент аналітики даних може стати в нагоді для моніторингу урядових обмежень, зокрема пов’язаних з пандемію COVID-19.

У якості кейсу використання розробники наводять ситуацію з забороною на імпорт кукурудзи в Нігерію. Наразі ні уряд, ні бізнес не мають точних даних про те, скільки місцевих фермерів вирощують цю культуру, зазначають вони. Village Chief може надати таку інформацію.

Зараз нова технологія аналітики великих даних знаходиться на стадії тестування та доопрацювання. Вона стане доступною для комерційного використання через 4-5 місяців. У компанії сподіваються, що цей інструмент для дата-аналітики допоможе збільшити прибуток та зробити внесок у досягнення основної мети компанії ‒ забезпечити фермерів та інші зацікавлені сторони зі сфери сільського господарства життєво необхідною інформацією.

< Назад