decor
decor

Чому data science — основа ухвалення хороших рішень

< Назад
Чому data science — основа ухвалення хороших рішень

30.09.2020

Дата-аналітики стають невід’ємною частиною будь-якої сучасної організації, відкриваючи у великих даних нові зв’язки та тренди для більш інформованих рішень.

Ще у 2012-му Harvard Business Review назвав професію фахівця з data science “найсексуальнішою роботою 21-го століття”. Відтоді мало що змінилося, попит на спеціалістів у сфері аналітики даних залишається стабільно високим. 

І це не дивно, адже сучасний бізнес не схильний покладатися на інтуїцію, пише газета Australian Financial Review. Дані як ніщо інше стають “корпоративною валютою”, а фахівці з дата-аналітики відіграють дедалі більшу роль у діяльності компаній.

Data science застосовує складні алгоритми для аналізу великих даних, як структурованих так і неструктурованих, щоб знайти і зрозуміти патерни у сфері діяльності бізнесу. Така інформація стане в пригоді для оцінки ризиків, можливостей і мінливих ринкових умов, що дозволить ухвалювати більш виважені рішення та досягати кращих результатів. 

Можливість побачити складні взаємозв’язки

“Наявність фахівця з data science у штаті стане стандартом для будь-якої великої організації. Це дозволить вивчати дедалі складніші взаємозв’язки за допомогою аналізу даних”, — стверджує декан факультету комп’ютерних наук та IT Мельбурнского королівського технологічного інституту, професор Лоуренс Каведон.

“Дата-аналітики зможуть обробляти сотні мільйонів непомічених іншими патернів у даних, розбираючи їх по кісточкам”, — переконаний науковець.

Спеціалісти з аналітики великих даних дають бізнесам конкурентну перевагу, дозволяють місцевим органам влади пропонувати кращі послуги населенню, а дослідницьким комендам — робити нові відкриття. 

Використання data science не обмежується однією індустрією: дата-аналітика знадобиться в сфері фінансових послуг, страхування, виробництва, реклами, державного управління, охорони здоров’я тощо. 

Data science відкриває нові шляхи

“Я переконаний, що в команді, яка знайде ліки від раку, буде фахівець з аналізу даних”, — вважає Каведон. Науковець також певен, що data science відіграватиме ключову роль у відновленні світової економіки після пандемії COVID-19.

“Позиція дата-аналітика приваблює дедалі більше людей, оскільки вона дозволяє відігравати центральну роль у прийнятті бізнес-рішень, побудові корпоративної стратегії, плануванні державної політики. Такими чином, ці фахівці мають вплив у організацях, де вони працюють”, — зазначає професор.

З ним погоджується Феліпе Флорес, фахівець з data science з 20-літнім досвідом роботи, один з організаторів групи Meetup Group Data Science, яка займається професійним розвитком та працевлаштуванням дата-аналітиків у Мельбурні і налічує більше 13 тис. учасників.

“Аналітика даних відкриває стільки різних дверей, що половина завдання — вирішити, який шлях буде найперспективнішим для організації. Можливостей завжди дуже багато”, – ділиться своїм досвідом фахівець.

“На початку кар’єри я працював із засновниками компаній, СЕО та топ-менеджерами у якості радника, щоб надати їм упевненості у своїх рішеннях”, — розповідає Флорес. Рік тому він перейшов з фінансової сфери в галузь охорони здоров’я. Зараз фахівець відповідає за розробку стратегії для своєї організації, регулярно обговорюючи технічні питання з data science-командою. 

Флорес бачить велику перспективу для аналітики даних у своїй сфері. “Система охорони здоров’я в Австралії бурхливо розвивається, у нас просто не вистачає дата-аналітиків”, —  зазначає він.

< Назад