decor
decor

В Індії — майже 100 тисяч вакансій у галузі data-science

< Назад
В Індії — майже 100 тисяч вакансій у галузі data-science

16.10.2020

Навіть попри пандемію Covid-19 попит на дата-аналітиків у країні залишається стабільно високим.

Станом на кінець вересня 2020 в Індії було більш ніж 97 тисяч вакантних позицій у сфері data science, тоді як ще за місяць до цього їх було 93,5 тисячі. Пандемія Covid-19 дещо змінила структуру попиту на таких фахівців, але не мала радикального впливу на його обсяг. Про це свідчить дослідження ринку дата-аналітики Індії від компанії EdTech, що займається професійною та вищою освітою.

Вплив пандемії

У серпні 9,8% від усіх вакансій на світовому ринку аналітики даних були в Індії. Хоча порівняно з початком року кількість відкритих позицій зменшилася (зі 109 тис. у лютому до 82,5 тис. у серпні) у ключових індустріях попит залишається відносно стабільним. Цьому посприяли:

  • зростання фінансування стартапів, які займаються дата-аналітикою, 
  • інвестиції у розвиток цієї сфери в Індії, 
  • зростання кількості проектів, які передали на аутсорс місцевим підрядникам через пандемію. 

Найбільші роботодавці — міжнародні корпорації, локальні IT-компанії та компанії-підрядники, що займаються аутсорсингом у сфері управління знаннями.

Вимоги до досвіду

Згідно з дослідженням, у 2020 році зріс попит на професіоналів середнього та вищого рівня зі значним досвідом роботи. Так, частка вакансій для кандидатів з 7+ років досвіду виросла з майже 7% рік тому до 15% у серпні. Якщо у 2019 році лише у 4% вакансій роботодавці вимагали 10-15 років досвіду, то у 2020-му — в 11%. Для категорії 15 і більше років досвіду динаміка теж була помітною — з 1% до майже 5%.

Попит у різних індустріях

Поза IT найбільшим роботодавцем у сфері дата-аналітики та data science залишається сектор фінансових послуг та страхування —  із 35% вакансій. Утім, це менше ніж 38% у 2019 та 41% у 2018 роках. Дослідники зазначають, що почасти завдяки фокусу на розробку вакцини від вірусу Covid-19 та інших лікі частка вакансій у фармацевтичному секторі зросла майже на 4% порівняно з минулим роком, склавши більш ніж 16%. Серед інших роботодавців варто вказати на сектор e-commerce, енергетику і комунальне господарство, медіа та розваги, рітейл, а також телекомунікації.

Скільки заробляють дата-аналітики в Індії?

Згідно з вакансіями, медіанна заробітна плата для фахівця у сфері data science в Індії складає близько $13 тисяч на рік. Однак реальна заробітна плата зазвичай вища за заявлену, відзначають дослідники. Для фахівців з більш ніж 10 роками досвіду ця сума коливається між $34 тис. та $70 тис. на рік залежно від посади та рівня експертизи.

Які знання вимагають від кандидатів?

У кожній четвертій вакансії (27%) рекрутери згадували про володіння Python. Незначно поступається йому у популярності вимога щодо знання Java/JavaScript — 22%. Мова програмування R, як і торік, замикає трійку з 10%.

У категорії дашбордів та інструментів для бізнес-аналітики Tableau згадується найчастіше (11% вакансій у серпні 2020-го). Microsoft Power BI на другому місці з 6,5%. Зі зростанням популярності хмарних платформ потрібно дедалі більше фахівців, які розумілися б на них. Тому обсяг вакансій, у яких йшлося про Amazon Web Services (15%), Azure (майже 10%) та Google Cloud (5%) продовжує зростати навіть під час карантину.

< Назад