decor
decor

Мінздоров’я США відкрив доступ до великих даних для дослідників коронапандемії

< Назад
Мінздоров’я США відкрив доступ до великих даних для дослідників коронапандемії

25.06.2020

Завдання інформаційної бази – дати дослідникам доступ до більшої кількості стандартизованих клінічних даних. Це має сприяти боротьбі з коронавірусною хворобою.

Національний інститут охорони здоров’я (NIH) США запустив захищений хмарний дослідницький центр, який застосовуватиме машинне навчання до масивного клінічного набору даних щодо COVID-19 для інформування про кращі практики розподілу ресурсів, розробки ліків та варіантів лікування.

Платформа даних стала частиною Національної групи співпраці у питаннях COVID (N3C NIH). Її задача – вирішити питання браку достатньо стандартизованих клінічних даних для дослідників, щоб навчитися спрямовувати зусилля щодо на COVID-19 та лікувати пацієнтів. Швидке агрегування та гармонізація клінічних, лабораторних та діагностичних даних із лікарень та планів охорони здоров’я підтримає аналіз великих даних щодо вірусу та допоможе визначити ефективність втручань, пояснюють в Інституті.

Доступ до такого великого сховища даних, зазначає NIH, може дати відповіді на питання, які раніше були недоступні через розрізнені та розпорошені дані пацієнтів. Це може забезпечити більш глибоке прогнозування та розуміння того, яким пацієнтам може знадобитися діаліз, потрібні вентилятори або інші методи лікування.

N3С уже розпочав роботу із 35 установами, які надають дані про тестованих на COVID пацієнтів, включаючи демографічні показники, симптоми, ліки, результати лабораторних тестів та результати, повідомляє NIH. Єдині ідентифікаційні дані на платформі включатимуть поштовий індекс закладу охорони здоров’я, що надає інформацію, та дату надання послуги.

Доступ до даних буде відкритий для всіх затверджених користувачів, незалежно від того, чи вони самі діляться даними. Використанням даних керуватиме Комітет з нагляду, повідомили у NIH. Крім того, авторизовані користувачі повинні аналізувати дані в межах платформи; дані неможливо видалити чи завантажити.

Національний центр сприяння трансляційним наукам (NCATS), який фінансує та контролює N3C, використовує аналітичну платформу Palantir Foundry Analyzer, щоб швидше виявляти зв’язки та патерни, аніж це можливо зробити за допомогою традиційних методологій, заявили чиновники. Дані будуть розміщуватися на веб-сервісах Amazon Web Services GovCloud та дозволені Федеральною програмою управління ризиками та авторизацією на помірному рівні впливу.

“NCATS від початку підтримував розробку цієї інноваційної платформи технологій спільної роботи для прискорення того, як ми розуміємо перебіг захворювань та визначаємо втручання для їхнього ефективного лікування”, – зазначив директор NCATS, доктор Крістофер Остін. “Ця платформа була розгорнута для підтримки важливих зусиль щодо протидії COVID-19 протягом кількох тижнів. Ми очікуємо, що вона буде служити основою для вирішення завдань надзвичайних ситуацій у сфері охорони здоров’я в майбутньому”.

База даних уможливить машинне навчання та складний статистичний аналіз, щоб відповісти на ключові питання. Наприклад: прогнозування реакцій пацієнтів на противірусні чи протизапальні терапії, виявлення потенційних нових лікарських засобів та методів лікування, а також пошук інших показників, таких як біомаркери, які можуть інформувати про прийняття клінічних рішень.

Хоча створювана база даних не має на меті зібрати усі дані про пацієнтів із коронавірусною хворобою, організатори прагнуть, щоб інформація повністю відображала різноманітний склад населення США. Крім того, ресурс має дати доступ різним дослідникам до даних, тому N3C шукає партнерів.

< Назад