decor
decor

Фахівець перелічив виклики аналітики Big Data у галузі інтернету речей

< Назад
Фахівець перелічив виклики аналітики Big Data у галузі інтернету речей

08.01.2021

Продакт-інженер, директор розробницької компанії Prompt Softech Рітеш Сутарія розповідає, які складнощі та виклики постають перед дата-аналітикою через стрімкий розвиток IoT (Internet of Things). 

Динамічне середовище IoT вимагає стандартизації, яка включає сумісність, адаптивність, надійність та ефективність операцій у всьому світі. Швидкий розвиток інтернету речей збільшує зростання big data. А інтернет речей – величезна кількість під’єднаних до мережі датчиків – невпинно збирає та передає дані (екологічні, географічні, астрономічні, логістичні тощо), щоб зберігати та оброблювати їх у хмарі, пише Сутарія в колонці для IoT for all.

“Основним обладнанням, яке отримує дані в системі інтернету речей, є мобільні пристрої, транспортні засоби, громадські об’єкти та побутова техніка. Потік величезного обсягу даних перевершує можливості ІТ-архітектури та інфраструктури існуючих підприємств. Через аналіз у реальному часі, це суттєво впливає на обчислювальну здатність”, – зазначає він.

Big data широко використовується для широкого набору різнорідних даних, що є у структурованих, неструктурованих та напівструктурованих формах. За підрахунками Statista, дохід від великих даних генерується за рахунок витрат на послуги, що становить 39 відсотків від загального ринку станом на 2019 рік. Обсяг даних, створених підключеннями IoT, досягнув 13,6 зетабайт у 2019 році, і до 2025 він збільшиться до 79 зетабайт.

Великі дані та IoT

Великі дані та IoT – дві унікальні концепції, які залежать одна від одної для досягнення успіху. Обидва цілі мають на меті перетворити дані на практичну статистику, пише Сутарія.

Наприклад, судноплавні компанії приєднують датчики IoT до транспортних засобів для контролю швидкості, майбутніх зупинок, стану двигуна, атмосферного стану та інших пов’язаних з цим питань у галузі судноплавства. 

Компанії використовують зібрані дані для швидкого прийняття рішень та прогнозування майбутніх вимог до технічного обслуговування. Бізнес також зберігає отримані дані, щоб мати чітке уявлення про результати діяльності компанії з часом. Поєднання статистичних даних про IoT у реальному часі та довготривалої аналітики великих даних допомагає заощадити додаткові витрати, підвищує результативність та ефективне використання наявних ресурсів.

Виклики аналітики великих даних

Дослідник перелічив ключові проблеми, пов’язані з великими даними та інтернетом речей.

Зберігання та управління даними

Обсяг даних, що генеруються з підключених пристроїв, швидко зростає, але ємність більшості систем обробки даних обмежена. “Зберігати та управляти великим обсягом даних стає значною проблемою”, – наголошує автор. Отже, необхідно побудувати фреймворки або механізми, які можуть збирати, зберігати та обробляти дані.

Візуалізація даних

Дані, що генеруються із підключених пристроїв, є різнорідними: структурованими, неструктурованими та напівструктурованими в різних форматах. “Непросто візуалізувати дані відразу”, – пояснює експерт. Він пише про потребу у підготовці даних для кращої візуалізації та розуміння, щоб уможливити точне прийняття рішень у режимі реального часу, що водночас підвищить ефективність галузі.

Конфіденційність та приватність

Кожен пристрій із підтримкою IoT, що генерує величезні обсяги дані, вимагає повної конфіденційності та захисту інформації. Дані, зібрані та збережені, повинні залишатися конфіденційними та зважати на приватність, оскільки вони містять особисту інформацію користувачів.

Чесність

Смарт-пристрої мають всі можливості для “зчитування” інформації, обміну даними та проведення аналізу для різних способів застосування. Пристрій повинен гарантувати користувачам відсутність витоку даних та можливостей піратства. Методи збору даних повинні обмежуватися певним масштабом та забезпечувати відповідність стандартам та правилам. 

Споживання енергії

Пристрої, що підключені до інтернету, потребують постійного джерела живлення, щоб інтернет речей працював стабільно. Підключені пристрої використовують обмежені ресурси пам’яті та обчислювальної потужності, тож мають споживати мінімум електроенергії.

Безпека пристроїв

Аналітика даних стикається з проблемами безпеки пристроїв, оскільки великі дані вразливі до атак. Обробка даних також зустрічається з викликами через обмежені можливості до обчислення та зберігання у пристроїв IoT.

“Різні інструменти аналітики великих даних надають цінні дані в режимі реального часу для підключених по всьому світу пристроїв. Big data та IoT аналізують дані точно та ефективно за допомогою відповідних методів та механізмів. Утім, аналітика даних може відрізнятися залежно від типів інформації, отриманих із неоднорідних джерел”, – резюмує спеціаліст.

< Назад