decor
decor

CTO назвав, що змінить аналітику даних у 2021 році

< Назад
CTO назвав, що змінить аналітику даних у 2021 році

20.01.2021

Дата-аналітика ще ніколи не була такою популярною, а фахівці з data science дають ключові поради топ-менеджменту. Ось що змінить цю галузь у році, що розпочався. 

Пошук важливих інсайтів у аналізі даних – не нова задача. Утім, якраз в останні роки швидка еволюція складних інструментів дозволила отримувати ефективну бізнес-аналітику у режимі реального часу. Наразі робота з big data стала одним із факторів успіху для розвитку галузей та підприємств.

“У 2021 році ця хвиля не зупиниться. Розвиток штучного інтелекту (ШІ) та машинного навчання і надалі трансформуватиме способи розробки, використання, співпраці та інтеграції аналітики даних. Ці технології зададуть нові бенчмарки доступності та швидкості, а також того як вони покращують прийняття рішень людьми”, – пише CTO софтверної компанії Altair Сем Мехелінґем.

У своєму дописі на Dataversity він описує тренди, які змінять аналітику даних цього року.

Розширена аналітика (Augmented Analytics)

Це нова хвиля змін в аналітиці даних, переконаний фахівець. Розширена аналітика поєднує в собі вдосконалене машинне навчання та обробку природних мов (NLP), що дозволяє користувачам швидше та простіше отримувати інсайти. Крім того, цей тип автоматизації дає користувачам більше висновків завдяки вбудованим інструментам розпізнавання трендів.

За словами експерта, є низка причин, чому розширена аналітика стає зрілою. Перш за все, величезний обсяг доступної інформації робить ефективну інтерпретацію дедалі складнішою. “Наведу лише один приклад: до 2025 року в усьому світі буде понад п’ять мільярдів мобільних підключень IoT, порівняно з 1,3 мільярдами у 2019 році. Більше того, інсайти, отримане з даних, як правило, мають короткий термін життя. Якщо вони не дійдуть до осіб, які приймають рішення, вчасно, їхня цінність незабаром згасає”, – пояснює CTO Altair.

Якщо робити складні інструменти бізнес-аналітики доступними ширшій аудиторії, доповнена аналітика збільшить можливості “аматорів” data science. Наприклад, співробітників, що працюють “на передовій” – лінійні та операційні менеджери, галузеві експерти отримають контроль над інструментами, необхідними для швидшого прийняття кращих рішень.

Безперервна аналітика / Continious Intelligence

Потреба у безперервній аналітиці відображає величезну швидкість роботи сучасного бізнесу. Щоб ухвалювати правильні рішення, потрібно знати, що відбувається саме зараз, і оперативно визначати найкращий курс дій у відповідь, переконаний колумніст. 

Він переконаний, що вже з цього року більшість таких рішень буде прийматися на основі безперервної обробки даних: бізнес-аналітика інтегрується в режимі реального часу  до операційних питань. “З обробкою як поточних, так і історичних даних, такий підхід буде дедалі частіше буде використовуватися для автоматизації, а не лише підтримки процесу прийняття рішень”, – пише СТО Altair. 

Він зазначає, що інструменти безперервної аналітики будуть різноманітними, зокрема,  включатимуть доповнену аналітику, обробку потоків подій, оптимізацію, управління бізнес-правилами та машинне навчання. 

Розширене управління даними, пошук даних та каталоги даних

Фахівець очікує значного розвитку в цій сфері в 2021 році. За його словами, у пригоді стануть можливості машинного навчання та модулі штучного інтелекту. У цьому випадку вони будуть використовуватися для пошуку та розуміння даних та створення категорій управління інформацією підприємства. Зокрема, йдеться про якість даних, управління метаданими, управління основними даними та інтеграцію даних, а також системи управління базами даних (DMS). Розширене управління даними дозволить таким платформам самостійно конфігуруватися. 

Автоматичне машинне навчання

На думку експерта, у 2021 році відбудеться прискорений перехід до автоматизації процесу прийняття рішень. “Утім, у багатьох випадках організаціям все одно доведеться вивчити та обґрунтувати спосіб прийняття таких рішень”. Він радить розробникам ПЗ включати можливість будувати моделі, які можна інтерпретувати та пояснити. 

Для бізнес-аналітики дедалі частіше шукатимуть відповідальний, пояснюваний та зрозумілий ШІ, який “зніме завісу” над складними аналітичними моделями. Більше того, зазначає автор, потрібна можливість модифіковувати та доопрацьовувати моделі відповідно до постійно мінливих середовищ. “У 2021 році не потрібно обирати між автоматизацією та демократизацією. З правильними рішеннями ці явища йтимуть паралельно”, – додає він.

< Назад