decor
decor

Data-фахівець описав дві умови для розкриття потенціалу даних

< Назад
Data-фахівець описав дві умови для розкриття потенціалу даних

22.01.2021

Мобільність даних та здатність їх переносити між платформами – ключ до повноцінного використання можливостей та цінності big data, переконаний CTO аналітичної компанії Datadobi. 

Потенціал big data та бізнес-аналітики для результативності та конкурентних переваг опинився у центрі стратегій організацій у різних галузях. Утім, лишаються проблеми із використанням аналітики даних та відповідною технологічною інфраструктурою.

“Дійсно, багато хто має важливі дані, які заблоковані на окремих сховищах, розміщених повсюду, починаючи від традиційних способів зберігання даних і закінчуючи повністю переданими стороннім постачальниками хмарних послуг у хмарі. Це мало сприяє мобільності даних – невід’ємній частині підходу до дата-аналітики, який визначає, наскільки бізнес може отримати доступ до своєї інформації та використовувати її”, – пише Кел Гелвін, CTO дата-аналітичної компанії Datadobi на порталі Database.

Він наголошує, що чимало з популярних нині систем зберігання даних не пропонують безперебійності доступу, необхідної для мобільності. Ця проблема часто ускладнюється несумісними технологіями. В результаті компанії змушені боротися з величезними неструктурованими обсягами даних, які не відповідають їхнім більш широким бізнес-цілям.

Ефективна міграція даних – ключ до мобільності

“Будь-яка ІТ-команда, яка потрапляє в “пастку” через відсутність мобільності даних, далеко не одна”, – зазначає Гелвін. Він наголошує, що вихід з цієї ситуації полягає у практичних і перевірених рішеннях, з якими організації зможуть можливість мобілізувати свої дані у потрібному місці в потрібний час. 

Такі підходи також мають гарантувати гнучкість для реорганізації та переміщення даних за потреби. Роблячи це, вони також повинні зосередитись на забезпеченні гнучкого захисту для різних типів даних, ефективному архівуванні, незмінності даних за принципом WORM (записується один раз, зчитується багато разів) та дотриманню регуляторних та законодавчих зобов’язань.

Ефективна міграція даних – ключ до вирішення проблем мобільності. Утім, наголошує дописувач, побудова ефективної стратегії міграції вимагає розуміння того, як постачальники таких послуг будують свої системи, їхні сильні та слабкі сторони та проблеми, пов’язані з сумісністю між провайдерами сервісів. “Організації, озброєні цією доступною інформацією, мають набагато сильніше становище. Вони можуть не лише класифікувати власні дані та визначити їхній життєвий цикл, але й перемістити свої дані в найкраще місце, яке б відповідало потребам бізнесу”, – пояснює експерт.

Що робити, щоб міграція забезпечила необхідний рівень мобільності даних? Технологічний менеджер радить колегам, керівникам ІТ-підрозділів, визначити відповідне програмне забезпечення для міграції даних. Воно, як мінімум, повинне дозволять планувати, виконувати та звітувати про процеси. Це гарантує можливість ефективної міграції, оскільки всі найкращі практики переносу даних, включаючи аналіз та планування, виконання, перевірку та підтримку, можуть керуватися програмним забезпеченням.

Мобільність – запорука надійної аналітики даних у майбутньому, наголошує фахівець. Будь-яка організація, яка робить пріоритетом свою стратегію даних, повинна зберігати фокус на мобільності інформації. Ефективна міграція може подолати розрив між інфраструктурою, протоколами та зростаючими обсягами даних, щоб забезпечити доступ до big data, яка допоможе бізнесу рухатися вперед, підсумовує він.

< Назад