decor
decor

Іспанія використовуватиме Big Data, щоб ловити на брехні людей з високим заробітком

< Назад
Іспанія використовуватиме Big Data, щоб ловити на брехні людей з високим заробітком

12.02.2021

Податкове управління Іспанії використовуватиме великі дані, щоб з’ясувати, чи не брешуть люди з високими доходами щодо проживання за кордоном для мінімізації фіскальних виплат. 

У Іспанії вже кілька тижнів тривають бурхливі дискусії після того, як найпопулярніший у країни ютубер Ель Рубіус оголосив, що змінить місце проживання на Андорру, мікродержаву на кордоні між Іспанією та Францією, яка славиться тим, що є податковою гаванню, пише The Local.

Утім, зазначає видання, на цей крок протягом останніх десятиліть йшли чимало заможних іспанців, щоб отримати перевагу від вигідніших податкових ставок князівства Андорра.

Але шум у ЗМІ, спричинений заявою Ель Рубіуса, змусив податкові органи Іспанії зробити регулювання більш жорсткішими. Вони стосуватимуться як громадянами країни, так і іноземців, які проживають в Іспанії, але видають себе за податкових резидентів інших країн.

В нещодавному рішенні іспанського уряду описано, що серед пріоритетів податкової політики на 2021 рік посилення відстеження таких багатих людей, які повинні платити податки в Іспанії. На допомогу прийде big data та аналітика даних.

Податкові органи використовуватимуть низку програмних засобів, які збирають великі дані та можуть встановити, чи проводить людина більше 183 днів на рік в Іспанії. Для цього використовуватиметься зокрема інформація щодо того, де вона входить у свої профілі в соціальних мережах, де звертається до лікаря, де користується своїми кредитними картками, а також інші доступні урядовим структурам дані.

Іспанська податкова інспекція також врахує, де знаходиться основна база заробітку платника податків, і перевірить діяльність їхніх прямих родичів.

Відомо, що чимало іспанських знаменитостей, від колишньої тенісистки Арантхи Санчес Вікаріо до оперної співачки Монтсеррат Кабальє, змінили місце податкової реєстрації на Філіппіни чи Андорру.

Проживати у піренейській мікродержаві не суперечить законам Іспанії. Утім, легкість, з якою люди з високими статками можуть мешкати там лише на папері, фактично проживаючи в Іспанії, спонукала уряд змінити правила гри.

Керівник технічного відділу податкової Карлос Крузадо хоче застосувати аналітику великих даних. Для цього до 2027 року планується найняти від 15 000 до 17 500 державних службовців, щоб допомогти приборкати податкові шахрайства в Іспанії. За оцінками відомства, 83 відсотки держслужбовців податкової служби потребують додаткової підготовки з використання big data та аналітики даних.

Варто зазначити, що Іспанія втрачає чимало платників податків через рекордні ставки, спричинені кризою коронавірусу. Але ще до того, як пандемія сколихнула ринок праці в країні, за оцінками влади, державний бюджет щороку втрачав 96 млрд євро через податкові шахрайства.

< Назад