decor
decor

Fitch: Здатність використувати Big Data – ключовий фактор для фінансистів та страховиків

< Назад
Fitch: Здатність використувати Big Data – ключовий фактор для фінансистів та страховиків

26.02.2021

На думку аналітиків Fitch Ratings, можливість використання великих даних big data та прискорення цифрової обробки та автоматизації стануть ключовими факторами для страхового та фінансового сектора.

Напрямок та розподіл пріоритетів регулювання, які підштовхують до обміну данними та “однакової діяльності, однакової регуляції”, будуть мати ключове значення для визначення того, як швидка цифровізація фінансів та конкуренція з боку найбільших технологій вплине на банківський та небанківський сектори, ідеться у звіті глобального рейтингового агентства.

Фінтех-компанії та традиційні банки можуть виграти, якщо міжнародні регулятори та органи з питань конкуренції змусять найбільші технологічні компанії (Big Tech) обмінюватися своїми даними для вирішення проблем конкуренції.

Нові правила можуть підтримувати безперервні інновації у фінансовому секторі. Так, зазначає агенство, бізнес-аналітика та аналітика великих даних у різних компаніях може бути краще. Для цього потрібен дозвіл використовувати дані з джерел у розрізнених сховищах. А також – розширення бюро кредитних даних для аналізу рахунків, який будуть робити за допомогою технологій машинного навчання.

Крім сфери платежів, Fitch вважає, що відповідний вплив FinTech та Big Tech може стати економічно більш значущим у регіонах з ринком, що формується (emerging markets), зокрема, країнах Латинської Америки, Африки та Азії. Там дані централізованих кредитних бюро зазвичай менш надійні, правила регулювання менш жорсткі, а у більшої частини населення ще не має банківських рахунків.

На ринках, що розвиваються, платформи Big Tech також забезпечують доступ до фондів грошового ринку і основних страхових продуктів.

Прискорене використання онлайн-платформ в світлі пандемії призвело до збільшення обсягу даних і розвитку бізнес-аналітики, що формує “поле гри” для фінансових установ, зазначає агенція. Утім, зростаючий розмір цифрової економіки означає, що регулятори приділяють дедалі більше уваги питанням боротьби з конкуренцією.

Крім того, пише Fitch, зросла активність великих компаній у сфері фінансів, особливо в сфері обробки платежів. Це підштовхує уряди по всьому світу до більш комплексного підходу в регулюванні, який включає цілі конкуренції і конфіденційності даних.

Проблеми нормативно-правового регулювання пов’язані з передбачуваною здатністю Big Tech швидко нарощувати масштаби і займати домінуюче становище.

Утім, додає агенція, залишаються питання щодо підходів, які влада може і буде застосовувати щодо переносимості даних і доступу. А саме, яким обсягом даних можна і потрібно ділитися, в якої юрисдикції знаходяться дані, чи може бути забезпечена безпека даних, і наскільки можна реально виміряти репозиторії даних Big Tech.

< Назад