decor
decor

Що робить Big Data справді цінною? Пояснює експерт

< Назад
Що робить Big Data справді цінною? Пояснює експерт

05.03.2021

Просто великі дані (Big Data) самі по собі нічого не варті, переконаний Ноа Бордо. Щоб big data справді була корисною, їй потрібно відповідати щонайменше п’яти критеріям, переконаний він. 

Нині великі дані стали чи не культом для бізнесів та організацій різних масштабів. Дедалі більше управлінців кажуть про те, що без big data неможливий ефективний менеджмент чи бізнес-аналітика. Утім, сам термін позначає, як правило, величезну кількість неструктурованої інформації, що надходить із різних каналів ділового та приватного життя. 

“Але що особливого в big data? Нічого. Насправді, big data сама по собі настільки ж корисна, як інтернет у 1984 році”, – пише Ноа Бордо, керівник компанії із захисту даних VENYU Data Centers, у своїй колонці для Forbes.

Він перелічує п’ять критеріїв, яким повинна відповідати big data, щоб бути справді релеватною та корисною бізнесу. 

Швидкість

У 2021 році ми очікуємо, що отримуватимемо інформацію негайно. Через те, що світ настільки гіперпов’язаний, ми потребуємо даних просто тут і просто зараз, пише він. Колумніст зазначає, що більшість людей не усвідомлює масштабів мережевої та комп’ютерної інфраструктури, що необхідна для швидкого передавання даних. “Коли ми замислюємося над цим у своєму особистому житті, є безліч прикладів: Facebook, LinkedIn, Google і Netflix мають величезний обсяг даних, які потрібно доставити кінцевим користувачам. Пошук, відео, повідомлення – усе це доставляється майже миттєво”, – нагадує Ноа.

Утім, у світі бізнесу така стрімка передача даних не завжди присутня. Чимало компаній та їхніх працівників отримують дані повільніше, аніж у повсякденному житті. “Однак підприємства швидко переймають масштабовані та доступні варіанти, які існують для швидкого отримання даних”. На думку колумніста, ключовим є використання мережевих методів, які мінімізують затримку між користувачами та даними. До цього входить все, від збільшення пропускної здатності до розташування користувачів, утримання користувачів в одній мережі або збереження часто використовуваних даних чи контенту в кеші для швидкого доступу. 

Надійність

Зрештою, пише Бордо, великі дані повинні бути доступними, коли та де вони потрібні, наприклад, для бізнес-аналітики чи аналітики великих даних. Якщо на дані не можливо покладатися, це є ризиком для компаній. “Організації, яким потрібні надійні дані, будують надійну інфраструктуру, розгортають надійні програми та створюють надійну мережу. Надійність вимагає інвестицій у потрібні ресурси, але це не означає, що це не може бути доступним”, – наголошує дописувач Forbes. 

Він нагадує, що за останнє десятиліття витрати на ІТ зросли, але також зросла і їхня вартість. Чимало організацій використовують великі дані та проводять цифрову трансформацію. Це потребує вкладень у надійні системи. За оцінками Gartner, середній вплив на підприємство незапланованих простоїв коштує 5600 доларів за хвилину. “Порівняйте це із падінням ціни утримання мережі, інфраструктури та хмарних послуг, і ви зрозумієте, що надійність ваших систем того варта”, – переконує він.

Корисність

59 зеттабайт – саме такий обсяг, за оцінками експертів IDC, становить стверджують глобальний обсяг даних виглядає у 2020 році. Більше того, IDC очікує, що глобальне споживання даних протягом наступних трьох років перевершить усе, що людство створило за останні 30. Це вражаюча статистика, яку більшість людей не можуть осягнути.

“Цікаво, що більшість цих масивів даних просто не придатна для бізнесу, науки та урядування. Наша здатність переробляти ці дані на значущу інформацію не йде в ногу з вибухом даних за останнє десятиліття”, – зазначає Бордо.

За його словами, однією з причин цього є те, що багато компаній не вклали час і ресурси, щоб повністю зрозуміти наявні у них великі дані. Перехід до культури, зосередженої на прийнятті рішень на основі даних, непростий. Завдяки ініціативам з цифрової трансформації, бізнеси лише починають видобувати “золото” аналітики великих даних. “Можливість краще зрозуміти бізнес за допомогою надійних знань – в межах досяжності. Це забере час, але варто почекати і відкрити можливості, які ми сьогодні навіть не можемо передбачити”, – каже колумніст. 

Безпечність

Для багатьох компаній безпека даних може бути найважливішою у цьому переліку. Причина цьому поважна, адже великі дані дають велику владу і великі можливості. З цієї причини на них полюють кіберзлочинці і шантажують організації, блокуючи їхню роботу через викрадення даних. 

Постійна потреба бути пильними у справах безпеки як ніколи ускладнює ведення успішного бізнесу. Тому, наголошує Бордо, чимало бізнесів різних масштабів намагаються знайти правильний шлях поводження з даними. 

Точність

Коли менеджери переглядають свою щотижневу бізнес-аналітику, нерідко можна почути: “Це не може бути правдою”. Щодо великих даних завжди є скепсис, адже є чимало опцій, за яких їхня точність може бути недостатньою. Методи введення, системні процеси, неправильний код та багато інших проблем можуть призвести до втрати даних та призвести до того, що бізнесу буде складно ухвалювати рішення.

“Щоб уникнути плутанини з даними, переконайтеся, що ваші джерела чисті, і пропонуйте варіанти бізнес-аналітики, щоб тримати речі під контролем. Перевірка введення даних, алгоритми очищення даних та точки інтеграції корпоративної системи – це чудові підходи до гігієни даних”, – зазначає Бордо. Якщо ваша компанія ділиться даними з третіми сторонами, пише він, виконайте “домашнє завдання” та переконайтеся, що вони надійшли з надійного джерела. Це допоможе вам уникнути ділових рішень, що викликають шкоду, заснованих на поганих даних.

< Назад