decor
decor

Дописувач Forbes: Пандемія привернула увагу до Big Data у медицині та біології

< Назад
Дописувач Forbes: Пандемія привернула увагу до Big Data у медицині та біології

02.06.2021

Ситуація з коронавірусом надала серйозного поштовху для розвитку аналітики великих даних в секторі охорони здоров’я. 

Компанії-лідери з переліку Fortune 1000 уже багато років організовують та аналізують свої дані, щоб отримати нові інсайти для бізнесу. Більше того, традиційні галузі з давньою історією збору та управління своїми даними, зокрема фінансові відомства, мають уже десятиліття досвіду отримання даних для кращого обслуговування та розвитку відносин із клієнтами та управління ризиками. Протягом останніх років топ-менеджмент великих компаній став приділяти більшу увагу big data та бізнес-аналітиці, а технологічні можливості відкрили шлях до більш складного аналізу. 

На цьому тлі пандемія коронавірусної хвороби лише підштовхнула бізнес та урядові організації до розширення власного цифрового потенціалу. “Організації державного та приватного секторів, що працюють із охороною здоров’я та біологічними наук, постали перед новою необхідністю своєчасно та точно управляти даними та звітувати про них. Урядові установи, медичні працівники, університети та галузеві групи мобілізувались для аналізу великих та різнорідних даних по всьому світу, щоб зрозуміти швидкість розповсюдження, рівень зараження, статистику ризиків і, врешті-решт, шлях до розвитку вакцинації, розповсюдження та розвитку групового імунітету”, – пише колумніст Forbes, СЕО консалтингової компанії NewVantage Partners, Ренді Бін.  

Нові потреби та виклики

Для компаній у галузі охорони здоров’я та біологічних наук це нове відчуття терміновості та попиту на інформацію привертає увагу до аналітики великих даних, як ніколи раніше. Ті дані, які раніше було скоріше “приємним бонусом”, швидко стали актуальними та важливими, зазначає автор.

Це зростання актуальності даних відображається в результатах щорічного опитування топ-менеджменту на тему Big Data та AI, яке проводить NewVantage Partners. Результати цьогорічного опитування вказують, що біологічні науки та охорона здоров’я стали тими галузями, де дані стали критично важливими. “Хоча традиційно такі зрілі галузі, як фінансова сфера, орієнтовані на поступове вдосконалення своїх процесів і можливостей обробки даних, організації охорони здоров’я та біологічних наук були змушені мобілізувати свої ресурси для швидкого реагування на запити громадського здоров’я. Як заявив один американський губернатор під час піку епідемії навесні 2020 року, “ми будемо покладатися на дані, науку та факти”, щоб ухвалювати рішення щодо ресурсів та планування”, – додає Бін. 

Дослідження також показало, наскільки компанії та організації в галузі охорони здоров’я та біологічних наук про життя виявилися більш успішними у аналітиці великих даних та бізнес-аналітиці за представників інших індустрій протягом 2020 року. Наприклад, тоді як лише 17,9% фінансових компаній повідомили, що створили організацію, керовану даними, більш ніж удвічі більше – 40,9% – організацій охорони здоров’я та біологічних наук повідомили, що досягли цього етапу.

Відданість великим даним представників сектору охорони здоров’я відобразилася і на інвестиціях. 50% компаній, що працюють з біологічними науками, повідомляють про збільшення інвестицій у дані – порівняно з 22,4% у фінансовій індустрій. Крім того, лише 40,3% фірм, що займаються фінансовими послугами, характеризували себе як лідерів у галузі даних та штучного інтелекту. У охороні здоров’я та біологічних науках цей показник становить 63,6%. 

Більше того, три з чотирьох фінансових фірм повідомили, що були зосереджені на “наступальних” ініціативах, на відміну від “захисних” заходів щодо зменшення ризику. Водночас, 100% фірм, що займаються охороною здоров’я та біологічними науками, заявили, що фокусуються на “наступальних” проєктах.

Стрімке зростання важливості аналітики великих даних у галузі “наук про життя” та охорони здоров’я потенційно може змінити майбутнє галузі та допомоги пацієнтам. “Прийняття рішень на основі даних в охороні здоров’я набирає нових обертів: від використання даних з реальних спостережень до збору та аналізу нових джерел геномних та епідеміологічних даних, медичних записів та інших джерел інформації”, – резюмує фахівець. 

< Назад